Packing School Lunches

Packing school lunches is made easier with these great deals from Amazon. No need to clip coupons or go to the store to save money this week. Try Amazon Prime 30-Day Free Trial to take advantage of the savings here and also at Whole Foods Market. Please note that I use the one-time purchase price to calculate the cost per item. However if you subscribe to auto-delivery you can save 5% or 15% off depending on the frequency.


Larabar
With 26 flavors to choose from and an extra $2.00 or $3.00 savings coupon, for certain flavors shipped with Prime, that will applied at checkout. You can use 1 coupon per flavor on the 16 count packages. After the savings is applied, the cost per bar is $0.87 for the flavor shown below.


Stretch Island Fruit Leather
For $0.22 each, this is a quick and affordable fruit snack to add to your child's lunch box!

Clif Bars
At the one-time purchase price, you pay just $0.58 per bar for the flavor shown below.
KIND Bars
Get each KIND Bar for $1.12 when you shop this one-time purchase deal.

Annie's Bunny Snacks, Variety Pack, 36 Count
Save an extra $1.00 off at check out when shopping for Annie's Bunny Snacks. That's $0.31 per 1 oz. pouch.

Annie's Bunny Fruit Snacks, Variety Pack, 24 Count

With an extra $1.00 off applied at check out, each pouch costs $0.58

Author image
About TJ